Blog Ciąża i Poród

Wszystko co powinnaś wiedzieć aby twoje dziecko bezpiecznie przyszło na świat

Komora hiperbaryczna – czy zdarzył się cud?

Komora hiperbarycznaKomora hiperbaryczna – czy zdarzył się cud?

Komora hiperbaryczna – metoda wciąż budząca wiele kontrowersji, jeżeli chodzi o uszkodzenia neurologiczne. Do uszkodzenia mózgu i niedotlenienia u noworodka może dojść na skutek błędu lekarza przy porodzie. W momencie, gdy dochodzi do błędu medycznego przy porodzie, skutkującego poważnymi uszkodzeniami mózgu u noworodka, rozpoczyna się walka rodziców o zdrowie i życie dziecka. Rodzice niepełnosprawnych dzieci poszukują nowych rozwiązań, innowacyjnych metod leczenia i rehabilitacji. W tej codziennej batalii o powrót do sprawności chorego dziecka, rodzice zmagają się z przeciwnościami losu i brakiem wystarczających środków finansowych.

Jak często tracisz nadzieję?

Jak często słyszysz, że Twojemu dziecku pomoże tylko cud?

Komora hiperbaryczna – determinacja rodziny

Dziewczynka o imieniu Eden miała jedynie 2 latka, gdy doszło do tragedii. Niestety, zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i mała Eden niemalże utonęła w przydomowym basenie. Dziewczynka była reanimowana przez kilkadziesiąt minut. Ze względu na długą akcję reanimacyjną doszło do poważnych uszkodzeń w mózgu i utraty substancji szarej, jak również białej. Obydwie substancje są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

  • Substancja szara jest skupiskiem ciał komórek nerwowych, tworzących korę mózgu i móżdżka.
  • Substancja biała jest skupiskiem dobrze unaczynionych neuronów.

Eden nie mogła mówić, poruszać się, ani nawet jeść. Lekarze w Stanach Zjednoczonych nie dawali rodzicom dziewczynki żadnej nadziei na poprawę. Rodzice małej Eden się nie poddali, dlatego też z pomocą przyszła klinika specjalizująca się w terapii za pomocą komory hiperbarycznej. Już po kilku zabiegach mózg dziewczynki zaczął się regenerować. Poprawa następowała powoli. Stopniowo mała Eden zaczęła odzyskiwać kontrolę nad swoim ciałem… Obecnie dziewczynka uśmiecha się, mówi, uczy się samodzielnego chodzenia i jedzenia.

Komora hiperbaryczna – Z leczenia komorą hiperbaryczną korzystają też placówki medyczne w Polsce

Komora hiperbaryczna zapewnia intensywne dotlenianie.

W warunkach normalnych dostarczanie go do organizmu pozostaje uzależnione od ukrwienia konkretnego obszaru ciała. W warunkach panujących w komorze hiperbarycznej tlen ma właściwość przenikania nawet do nieukrwionych miejsc organizmu. Zwiększenie poziomu tlenu stwierdza się również we krwi, limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym. W efekcie ciało pacjenta w krótkim czasie i bez wysiłku odnosi korzyści, których nie można osiągnąć żadną inną terapią.

Zabieg jest bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu – każdy kilkunastominutowy seans terapeutyczny w komorze hiperbarycznej przynosi uczucie rozluźnienia. Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne.

Komory hiperbaryczne znajdziesz w Warszawie, Wrocławiu, czy Gdyni. Metoda dotleniania pod ciśnieniem może pomóc w ratowaniu życia w przypadku zatrucia np. dwutlenkiem węgla. Lekarze wciąż mają wiele wątpliwości co do skuteczności zastosowania komory hiperbarycznej w leczeniu poważnych schorzeń układu nerwowego. Jednakże, z komory korzysta się w coraz szerszym zakresie, między innymi celem wyleczenia zmian w mózgu wywoływanych chorobą Alzheimera.

Odzyskaj nadzieję na lepsze jutro

Jeżeli doszło do błędu medycznego przy porodzie, na skutek którego ucierpiało Twoje dziecko, jak najszybciej zgłoś się do Fundacji Od Poczęcia Do Narodzin. Jesteśmy po to, aby dawać nadzieję na lepsze jutro. W przypadku uszkodzenia mózgu oraz mózgowego porażenia dziecięcego leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Każdego dnia walczymy o bezpieczną przyszłość poszkodowanych dzieci i ich rodzin.

Znajdziesz  u nas prawników z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujących się w aspekcie błędów medycznych, a zwłaszcza błędów przy porodzieBezpłatnie przeanalizuja Twoja dokumentację okołoporodową i obiektywnie odpowiemy na pytanie czy doszło do błędu lekarskiego podczas porodu z winy lekarza.